Kruszwica (36 km)

Uważana za kolebkę państwa polskiego, leży na północnym krańcu jeziora Gopło. Warto wybrać się w rejs statkiem „Rusałka” czy wejść na tzw. „Mysią Wieżę”, aby obejrzeć legendarne jezioro z innej perspektywy. Perełką romańskiej architektury jest kościół św. Piotra i Pawła.

http://kruszwica.um.gov.pl/

http://www.kruszwica.org/news.phpCiechocinek (55 km)

Piękna „zielona” miejscowość uzdrowiskowa. Aby poczuć niezwykły mikroklimat Ciechocinka warto wybrać się pod najsłynniejszy w Polsce kompleks tężni solankowych. W Parku Zdrojowym znajduje się pijalnia wód leczniczych.

http://www.miastociechocinek.com/Toruń (73 km)

Jedno z najstarszych miast Polski, ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Trzeba zobaczyć!

http://www.torun.pl/


Inowrocław (50 km)

Kolejna w regionie miejscowość uzdrowiskowa z zachowanymi tężniami i Parkiem Solankowym. W sezonie wakacyjnym co weekend odbywają się tu imprezy plenerowe. Wśród najciekawszych zabytków miasta znajduje się romański kościółek NMP, gotycki kościół św. Mikołaja oraz Muzeum Jana Kasprowicza.

http://www.inowroclaw.pl/


Licheń (50 km)

Z Bazyliką NMP Licheńskiej, uważaną obecnie za największą w Polsce.

http://www.lichen.pl/


Sarnowo (25 km)

Warto zobaczyć tzw. piramidy kujawskie. Obiekt jest unikatowym w swoim rodzaju rezerwatem archeologicznym w Europie. Składa się z 9 grobowców megalitycznych pochówku ludności pucharów lejkowatych i kultury amfor kulistych sprzed 5000 lat.

http://www.odznaka.kuj-pom.bydgoszcz.pttk.pl/opisy/2/sarnowo.htm